תנור לפיתה

אופים בסגנון אומן או כאלה שמכינים סוגים מסוימים של פיתות מעדיפים לרוב תנורים בעלי משטחי אבן. האפייה על אבן מחוממת מעניקה למאפה קרום בעל אופי מיוחד ופריך, תוך שמירה על מבנה פנימי רך ולח. למרות שתנורים בעלי משטחי אבן דורשים שטח גדול יחסית, בהשוואה לתנורים אחרים, כדאי לזכור את התוצר הסופי.

לפני שרוכשים תנור לפיתות

כדאי לוודא שהוא מתאים לסוג ולכמות שמעוניינים לאפות. הנה כמה דוגמאות: רכישת תנור לפיתות היא צעד משמעותי שישפיע על פעילות הייצור של כל מאפיה. מדובר במשימה לא פשוטה, בין אם מדובר בעסק חדש ובין אם בעסק שמעוניין להתרחב לייצור פיתות. לכן חשוב לבחור בתנור המתאים לאפיית הפיתות אותם מעוניינים לייצר ולכמות המבוקשת. כמו כן, חשוב לבחור בתנור שיתאים לשטח הרצפה הזמין לכך במאפייה. כיום ניתן למצוא תנור לפיתות עם מאפיינים מתקדמים, שמיועדים לשם מתן מענה לצרכים המשתנים של מאפיות. כך, למשל, יש תנורים שמתהדרים בהזרקת אדים ובתכונות מיוחדות אחרות, שיכולות לשדרג את הפיתה בכמה דרגות איכות.

ליבה של כל מאפייה

תנור לפיתות, במבנה שדומה למקרר, עם מדפי אפיה רבים יכולים להכיל כמות גדולה של פיתות ומתאימים למאפיות שמייצרות מגוון רחב של מאפים. תנורים כאלה יתאפיינו במספר תכניות רב תכליתיות.

כמו כן, ניתן למצוא תנור לפיתות שמאפשר להסיע לתוכו עגלות שלמות עמוסות במדפים עם מאפים. לאחר שהבצק שהה בחדר הקירור למשך הזמן הדרוש, אפשר להעביר אותו עם אותה העגלה הישר אל תוך התנור וכך לחסוך בזמן עבודה. תנורים אלה מאפשרים גם לסובב את עגלת המאפים, באופן שמעניק אפייה אחידה לכל פיתה ופיתה.

דילוג לתוכן